Новруз

18.03 - 19.03.2023
За підтримки Департаменту культури КМДА, Управління культури Деснянської РДА та Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва 18 та 19 березня у маркет-моллі пройде міжнародний захід – свято весни, або як ще його називають – свято нового року🌸🌸🌸
Новруз символізує відродження природи, перемогу життя, сподівання на щедрий врожайний рік🌱
В Україні Новруз відзначають кримські татари, курди, азербайджанці, узбеки, казахи, киргизи та інші національності.
На гостей чекають:
🟢Виступи творчих колективів країн світу
🟢Тематичні майстер-класи
🟢Дитяча анімація
🟢Вуличні розваги
🟢Східна кухня
Також відбудеться благодійний розіграш, на якому усі зібрані кошти будуть відправлені 25-му окремому стрілецькому батальйону ЗСУ🇺🇦
🕛Початок о 12:00

Гуманістична мета заходу Захід направлений на об’єднання та консолідацію усіх національностей, що проживають на території України задля миру та благополуччя, шляхом синергії усіх національних культур

Соціальна мета заходу: зібрати кошти на підтримку 25 окремого стрілецького батальйону ЗСУ. У якому воюють жителі Деснянського району міста Києва.

Структура заходу:

Для заходу будуть задіяні три локації.

 1. Вулиця. З 12.00 до 17.00:
 • працюватиме фуд-корт, де пригощаютимуть всіх чаєм та пловом і продаватимуть традиційні смаколики Новрузу – крашанки, східні солодощі, шашлики, люля-кебаби тощо.
 •  активні майстер-класи: із стрільби з луку, із володіння кнутом та  бою на шаблях
 • традиційні активні ігри Новрузу для дітей: бій на яйцях, перетягування канатах, естафети з бігу тощо
 1. Зона виставок. З 12.30 до 17.00

На ній будуть розташовані виставки національного мистецтва народів світу, які святкують Новруз (одяг, прикраси, література, скульптура, сувеніри, живопис) та гостей свята.

Будуть представлені артефакти таких національностей та народів: Азербайджанці, Киргизи, Казахи, Народи Африки,Народи Арабського світу та Німці.

 1. Зона майстер-класів та анімації . З 12.00 до 17.00:
 •  Майстер-класи із традиційних для Новрузу рукоділь: із виготовлення амулетів із дерева,  із декупажу яєць та виготовлення сувеніру «семені» ( зеленої травки)
 • Під час заходу працюватиме Happy shop, де відвідувачі будуть розважатися та виконувати спеціальні завдання, приймати участь у вікторинах, отримувати спеціальну валюту “хеппіки”, які вони зможуть обміняти на подарунки.
 • Аквагрим
 • Солодка вата (платно)
 1. Головна сцена. З 12.30 до 17.00:
 • Виступи художніх колективів – фольклорних, етнічних, сучасних стилізованих, народних.
 •  Етно-покази, де о 14.00 та о 15.00 кожний гість може продемонструвати свій костюм, стилізований до Новрузу (із обов’язковими елементами свята – семені, суман тощо). Всі учасники етно-показів отримують заохочення. Діти у вигляді купонів у хепі-шоп, дорослі – сувеніри.
 • Щогодини – о 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 на головній сцені відбуватимуться розіграші призів.Серед призів – надані сертифікати від орендаторів «Даринку».
 • Наприкінці дійства, серед усіх купонів, щодня о 17.00 буде розіграний суперприз – путівки на відпочинок у люксові комплекси Трускавця: «Трускавець 365», «Гранд Алексік»